Koncert familijny

7 lutego w naszej Szkole miał miejsce niezwykły koncert. Po raz pierwszy w historii zaprezentowały się całe rodziny. Pani Dyrektor przywitała licznie przybyłą do auli publiczność, a koncert rozpoczął się od wykonania piosenki Deana Martina „Everybody loves somebody” w aranżacji Mirosławy Druzd. Wykonawcami utworu byli państwo Druzd (Mirosława – flet i Tomasz – puzon), Arkadiusz Tabiś – trąbka, Marta Moneta – fortepian, Jagoda Wojtylak – wibrafon.

Na scenie wystąpiły rodziny: Gościmskich, Kawalec, Męczywór, Cibor, Bajerskich, Rut, Miszon, Buła, Niedźwiedzkich, Miszkuro, Hołdys, Makowskich, Nowakowskich. Program koncertu był bardzo atrakcyjny, karnawałowy, urozmaicony zestawieniami wielu różnych instrumentów oraz różnych gatunków muzycznych od opracowań muzyki klasycznej do muzyki rozrywkowej. Wszystkim udzieliła się radość i nastrój zabawy, które były efektem swobodnej formuły prowadzenia imprezy przez pomysłową Mirosławę Druzd.

Ideą koncertu było ukazanie zjawiska wspólnego muzykowania, jako sposobu spędzania wolnego czasu. Dlatego utworom towarzyszył pokaz zdjęć przedstawiających sceny z życia rodzin uczniów szkoły. Wspólne uprawianie muzyki było jedną z wielu aktywności, obok górskich wycieczek, sportu, tańca, czytania książek, grania na komputerze. Okazało się, że wbrew pozorom wolnego czasu uczniowie mają całkiem sporo.

W finale usłyszeliśmy brawurowe wykonanie utworu Barry’ego Manilowa „Copacabana”, w którym ponownie zaprezentowali się nauczyciele sekcji instrumentów dętych i perkusji.

Nie zabrakło też efektownego utworu na bis. Dwie rodziny: państwa Rut i Nowakowskich, połączyły siły i wspólnie wykonały popularny utwór „Señorita”.